Terapie otoků

Lipedémy a lymfedémy

Lipedém je dědičná chronická porucha rozložení tuku ve stehnech, v lýtkách a také v oblasti boků. Pokud je pas štíhlý a vnější strana stehen, boky, hýždě a vnitřní strana kolen jsou silné, příčinou může být lipedém. Tyto polštářky tuku se vyskytují téměř výhradně u žen a nemohou být redukovány dietou nebo cíleným cvičením. Toto onemocnění je následkem dědičné chronické poruchy distribuce tukové tkáně. Lipedém se často objeví v pubertě nebo během těhotenství, kdy hrají roli hormonální změny. Nohy jsou citlivé na tlak a bolí, často se také vytvářejí podlitiny. Lymfedém je otok měkké tkáně nacházející se pod kůží. Lymfedém se vyvine, když už lymfatický systém nemůže odvádět lymfu (= tkáňovou tekutinu). Z toho plynoucí zadržování vody a proteinů v tkáních způsobuje otok.
Oběma formám otoků je možno zabránit v postupu (anebo je případně redukovat) pomocí vhodné kompresivní terapie.

 

Kompresivní návleky pro horní a dolní končetiny

Terapie edémů

Zdravotní kompresivní návleky jsou zdravotnickou pomůckou, kterou v případě nutnosti předepíše lékař – na problémy vztahující se k žilám, lipedémům a lymfedémům. Komplexní fyzikální dekongesční terapie zmírňuje lipedémy i lymfedémy. Spočívá v kombinaci hygieny a ošetření pokožky, manuální lymfatické drenáži, kompresivní terapii a cvičení. Důležité: po ošetření by měly být nošeny kompresivní návleky. Tyto předepisuje v případě nutnosti lékař, který také indikuje vhodnou léčbu. Kompresivní návleky jsou vydávány specializovanými zdravotnickými prodejnami a přesně korespondují s tělesnými mírami pacienta.


Kompresní terapie se skládá ze dvou fází – redukční a udržovací. Společnost medi z německého Bayreuthu nabízí řešení pro obě tyto fáze. V první, redukční fázi, jde o neelastický sortiment výrobků CircAid®. Ve druhé, udržovací fázi, jsou využívány ploše pletené návleky mediven®.

 

Více informací o značce a jejích produktech naleznete na: www.maxis-lymfo.cz.

Pod touto kategorii nejsou žádné produkty.

Stahuje se...
TOPlist