o firme

O firme

MAXIS a.s. je významným výrobcem zdravotního kompresivního zboží. Na trhu působí již od roku 1998 a zákazníkům nabízí kompletní sortiment výrobků pro kompresivní terapii. Ve svém hlavním produktovém portfoliu má společnost MAXIS čtyři kvality zdravotních kompresivních punčochMAXIS® MICRO, MAXIS® BRILLANT a MAXIS® COTTON  a PROMAX STANDARD. Doplňkem v punčochové kolekci MAXIS jsou luxusní preventivní podpůrné punčochy RELAX. Společnost MAXIS se dále specializuje na výrobu pažních návleků a ortopedických návleků S-LINE a její portfolio doplňuje kolekce elastických stahovacích kalhotek a kompresních formujících legín MAXIS SHAPEWEAR. Vedle výrobních aktivit se firma MAXIS věnuje také obchodním činnostem. Od 1. 1. 2006 úzce spolupracuje s německou společností medi GmbH & Co. KG z Bayreuthu, jejíž výrobky v segmentech flebologie, lymfologie, ortopedie, footcare (péče o chodidlo) a sport (značka CEP) dováží a zajišťuje jejich distribuci v České republice i na Slovensku. Tuto spolupráci vnímáme i jako výraz uznání a respektu našich německých partnerů ke značce MAXIS®. Společnost MAXIS a.s. distribuuje na českém trhu také produkty výrobce ortopedických pomůcek HANDICAP a.s.

Vysoká kvalita výrobků, moderní a funkční design - to jsou hlavní přednosti výrobků MAXIS.

MAXIS a.s. je již od roku 2003 členem Společenstva pro jakost zdravotních kompresivních punčoch sídlícím v německém městě Düren (více informací na www.gzg-kompressionsstruempfe.de). Základním pravidlem společenstva je dohlížet na kvalitu produktů hrazených pojišťovnou. Nezbytným předpokladem kvality je důsledné dodržování normy RAL-GZ 387. Jen výrobce, který tuto normu uplatňuje v praxi, dokáže svým zákazníkům garantovat vysokou kvalitu zpracování produktů a především správné dodržení tlakových hodnot, a tím i správný účinek kompresivních punčoch.

Naše výrobky jsou vyráběny z nejnovějších materiálů a důsledně zpracovávány špičkovou technologií na počítačem řízených strojích firmy MERZ GmbH. Dokončovací práce jsou prováděny s největší pečlivostí a výrobky podléhají důsledné výstupní kontrole.

Až do roku 2011 jsme v naší firmě vyráběli kompresivní výrobky z vláken, která byla barvena přímo u výrobce. Poté jsme se rozhodli naše produkty inovovat a zároveň přejít ve výrobě k používání nebarvených vláken. Proběhla změna v technologických procesech, které se musely přizpůsobit nebarveným vláknům. Byla vybudována moderní barevna a její příslušenství, jako je např. čistička odpadních vod. Vše je zajištěno tak, aby výrobní proces plně obstál z ekologického hlediska a nebyl zátěží pro životní prostředí.

Při vývoji nových výrobků spolupracujeme jak s laboratořemi výrobců, kteří nám dodávají potřebné suroviny pro úpravy vláken (např. společnost Huntsman), tak i s Textilním zkušebním ústavem (TZÚ) v Brně, který zajišťuje průběžné testování a poskytuje nám výsledky a vyhodnocení provedených úprav. Příkladem z poslední doby jsou tzv. test reports.

Produkty MAXIS a.s. jsou neustále zlepšovány v souladu s nejnovějšími trendy. Pokrok v technologiích a stále rostoucí požadavky jak ze strany odborné veřejnosti reprezentované lékaři, tak i z řad samotných pacientů, nás nutí k soustavnému úsilí, zlepšování a vývoji nových produktů. Inovacemi v oblasti technologie se výrobky společnosti MAXIS staly symbolem nejvyšší kvality. Péče o zákazníky a jejich spokojenost jsou našimi hlavními cíli. Dokladem a vystižením tohoto trvalého snažení je i nový slogan společnosti
MAXIS – … we care about you.

Certifikáty:

  • Kvalita výrobků MAXIS je vymezena normou ISO 13485, na kterou vlastní společnost auditovaný certifikát.
  • Společnost MAXIS vyhlásila soulad svých produktů s platnými normami EU a je oprávněna užívat označení CE.
  • Certifikace RAL-GZ 387 – výrobky splňují náročné požadavky normy RAL-GZ 387.
  • Certifikát ÖKO-Tex Standard 100, který zaručuje absenci škodlivých látek, byl společnosti udělen v červenci 2000.
  • MAXIS získal také oprávnění používat značku Lycra®
Stahuje se...
TOPlist